MAAKUU võtab aasta kokku!

Lõikasin ajalehtedest ilusaid pilte välja nagu väiksena. See pole ausalt mu eelmise aasta visionboard. Kuigi oleks võinud olla. Sest siin ON ASJU, mida ma olen soovinud ja asju, mis tulid lausa boonusena kauba peale.

MAAKUU aasta.

Kõigepealt aasta esimeses pooles mis toimus?

Eugen Productions väntas mu loole „On Asju“ väga lihtsa visuaaliga video. Meil oli üpris vähe kaadreid, sest meil oli väga limiteeritud aeg filmimiseks. Samamoodi oli ka salvestisega. Salvestasin selle loo suhteliselt kiiruga emotsiooni pealt. Kvaliteet oli nii „porno“, et ma olin kindel,et ma ei avalda seda lugu. Eugen kogu aeg rõhutas ka, et selle videoga pole midagi teha. Ma olin ka juba käega löömas, et las see lugu ja need kaadrid jäävad sinna paika. Tegeleme oma asjadega edasi ja kui see kunagi peaks meid huvitama, saame jälle kõik otsast peale teha. Aga miski sundis meid mõlemaid selle kallal vaeva nägema. Me töötasime mitu ööd selle hapra materjali kallal, kuni lõpuks enam-vähem rahule jäime. Laadisime siis video üles. Selle mõttega, et korjame lihtsalt tagasisidet. Ja mis juhtus??

Meie videole kasvas paari nädalaga lausa 10 000 vaatamist. Meid kajastas Elu24, Postimees, Õhtuleht, Muusikaplaneet, Respekter, Ehh.ee jpt online väljaanded. Lisaks andsime intervjuu ERR’is Eesti Top7 saates, kuhu meie video ka lausa 8 nädalat püsima jäi. Kõrgeimaks tabelikohaks 2. Pärast seda võttis minuga ühendust Raplamaa Sõnumid, kes hiljem ka MAAKUUst loo kirjutas.

Minul ja mu heal sõbral Andreasel avanes võimalus, praeguse aja kõige edukamate Eesti räpparitega lava ja ka backstage’i jagada. 5MIINUST kutid on päriselt inteligentsed inimesed. Usu või ära usu!

Paar kuud hiljem võttis minuga ühendust üks mu vana tuttav, kes soovis, koolitöö raames, teha minust eluloolise lühidokumentaalfilmi. Ei läinudki kaua aega mööda, kui ilmus minu tulevase debüütalbumiga sama nime kandev lühifilm „MAAST KUUNI“. Film sai esilinastuse Rapla Kultuurikeskuses, minu korraldatud Live muusika üritusel nimega „Chainz Live“. Üritusel esinesid VT, Ditto, PK, AL Suur, MAAKUU, Gr33n ja DJ SMOGRAM.

Samal ajavahemikus sai filmitud ka minu teise singli video „Tumedad Mõtted“, mille filmimiseks me kasutasime esmakordselt stsenaristi, näitlejaid, meigikunstnikku, valgustajat, kahte operaatorit ja drooni. Läbiva stsenaariumi kirjutas Piia Põder. Filmisid Kairo Lett ja Egon Rinaldo. Kokku pani Eugen Productions. Samuti kasutasin esmakordselt kedagi teist oma loo miximisel, masterdamisel ja taustvokaali salvestamisel. Loo heli eest vastutab Aivar Surva. Taustvokaalid laulis sisse Liisi Mänd. Ka see lugu pääses Eesti top7 saatesse, kus Eugen ka intervjuud andmas käis. Pärast mida avastasime,et sama lugu mängis ka Raadio2’s uue tulijana.

Nii „On Asju“ kui ka „Tumedad Mõtted“ leiab minu 2018 aastal ilmuvalt debüütalbumilt. Album kannab pealkirja MAAST-KUUNI. Maast-Kuuni oli üleval ka projektina Hooandja.ee leheküljel, ning kogus edukalt 2515 eurot. Siiani oleme uskumatult tänulikud kõikidele, kes toetasid. Sest see album on avanud meile nii palju vägevaid kontakte. Igapäevane ootusärevus on sees, et kes ja kuidas siis lõplikult selle plaadiga kaasa tuleb.

MAAST-KUUNI otselink Hooandjani:

Loomulikult ei saa unustada käesoleva aasta livede saagat. Me tegime PK’ga vist oma esinemiste rekordi. Kui mitte tema, siis mina küll. Me esinesime kohtades, millest ma olin ainult julgenud mõelda. Neist nimekamad Eesti Hip-Hop Festivali PEALAVA, Prive, KELM, Red Emperor, Suhkrumoll.

Ning kõige viimaks lõin käed ja tegin record deal’i sellise mänedžment firmaga nagu Eugen Productions, kust ka minu esimene plaat ilmub.

Kokkuvõtteks ütlen,et vägev aasta oli! 2018 tuleb veel vägevam! Julge unistada! Aitäh sulle 2017! Aitäh teile sõbrad, aitäh teile toetajad! Soovin teile ilusat vana lõppu!

MAAKUU

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga